تبلیغات
شرکت فنی مهندسی نقش ترسیم آسمان

شرکت فنی مهندسی نقش ترسیم آسمان
طراحی__نظارت__اجرا__مشارکت در ساخت 
نویسندگان
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تبریز اعلام نمود به دنبال سیاستها و تاکیدهای شهردار و شورای شهر تبریز در زمینه توجه به اصول، مبانی و ارزش های معماری و شهرسازی و اعتلای سیما و منظر شهری در بافت تاریخی – فرهنگی شهر تبریز، این معاونت اقدام به تهیه دستورالعمل طراحی و اجرای نمای ساختمانها در محور تاریخی – فرهنگی کلانشهر تبریز نموده که پس از طرح در هشتمین جلسه کمیته ارتقاء سیما و منظر شهری تبریز در مورخه 93/10/18 به تصویب رسید.

این دستورالعمل که شامل تعاریف و مفاهیم پایه، الگوها و شیوه های معماری، سبك معماری، تركیب بندی پنجره ها، تابلوها، مصالح و رنگ، سیمای خط بام آسمان، تركیب فرم سقف، تاسیسات روی بام، خط ساختمان، خط زمین و ساختار اجرایی است ضوابط متعددی را برای این بافت توصیه می کند.


برچسب ها: دستورالعمل طراحی و اجرای نمای ساختمانها، تبریز، آسمان،  
[ چهارشنبه 29 بهمن 1393 ] [ 10:42 ب.ظ ] [ اسماعیل یاری ]
رئیس سازمان نظام مهندسی استان آذربایجان‌شرقی خواستار واگذاری شرکت‌های بازرسی آسانسور به این سازمان شد و گفت: انحصار شرکت‌های بازرسی آسانسور شکسته و باید از بین برود.
ایرج شهین‌باهر در ارتباط با ادعای اخیر مدیرکل استاندارد آذربایجان‌شرقی مبنی بر نظام مهندسی آذربایجان‌شرقی به وظیفه خود در کنترل مصالح ساختمانی عمل نمی‌کند، اظهار داشت: تا جایی که من اطلاع دارم بحث‌های کنترل و نظارت آسانسور زیرنظر شرکت‌های بازرسی است که تحت نظر اداره استاندارد فعالیت می‌کنند و تعداد این شرکت‌ها هم توسط خود اداره استاندار، 11 شرکت اعلام شده است. 
وی در پاسخ به این مسئله که سازندگان و پیمانکاران ساختمانی معتقدند، تعداد این شرکت‌ها خیلی کمتر و محدودتر است، گفت: البته ما هم از فعالیت 5 یا 6 شرکت بازرسی آسانسور مطلعیم اما اعلام سازمان اداره استاندارد 11 شرکت بازرسی است. 
شهین‌باهر گفت: وقتی در صادر کردن شناسنامه فنی ساختمان‌ها همه موارد به عهده سازمان نظام مهندسی است به غیر از کنترل آسانسورها  با این حساب وقتی مسئولیت این کار را به ما نداده‌اند چگونه می‌گویند نظام مهندسی به مسئولیتش عمل نمی‌کند و این در حالی است که ما بارها درخواست کرده‌ایم مسئولیت این کار را به ما بدهند. 
وی با تاکید بر اینکه سلامت همشهریان ما مسئله خیلی مهمی است، افزود: ما بارها گفته‌ایم که آمادگی قبول این مسئولیت را داریم و ماه گذشته نیز این آمادگی را طی نامه‌ای به معاون استاندار آذربایجان‌شرقی اعلام کرده‌ایم تا مسئولیت ایمنی و کنترل آسانسور را برعهده بگیریم. 
رئیس کمیسیون عمران شورای شهر تبریز با تاکید بر اینکه سازمان نظام مهندسی با داشتن بیش از 6 هزار مهندس و کارشناس در رشته‌های برق و مکانیک ظرفیت خیلی خوبی برای انجام وظایف نظارت و کنترل بر روی آسانسور دارد، گفت: به این صورت ما می‌توانیم تعداد شرکت‌های بازرسی و کنترل را افزایش دهیم و انحصار این شرکت‌ها را از بین ببریم تا کار مردم روی زمین نماند و البته مستندات تمام مکاتبات ما در این زمینه نیز موجود است. 
شهین‌باهر تاکید کرد: سلامت مردم مسئله خیلی مهمی است و از این جهت ما نه تنها اعلام آمادگی کرده‌ایم بلکه خواهش می‌کنیم که این مسئله را به ما واگذار کنند تا انحصار این شرکت‌ها شکسته شود همانطور که در قزوین هم این مسئله را به سازمان نظام مهندسی واگذار کرده‌اند. 
سقوط آسانسور در یک ماه گذشته در اداره پست جان یک کارمند 45 ساله را گرفت و چند ساعت بعد سقوط آسانسور در شهرک باغمیشه جان یک تعمیرکار را گرفت و در پانزدهم بهمن نیز به دنبال سلسله اشکالات آسانسوری سقوط آسانسور در محله عجب‌دفتری تبریز موجب شکستگی پا و ستون فقرات خانم 37 شد.
 


برچسب ها: استاندارد آذربایجان‌شرقی، شهین‌باهر، آسانسور، رئیس سازمان نظام مهندسی استان آذربایجان‌شرقی، دفتر فنی مهندسی نقش ترسیم آسمان،  
[ جمعه 24 بهمن 1393 ] [ 08:15 ب.ظ ] [ اسماعیل یاری ]
در پی نشست شهردار تبریز با معاون هماهنگی امور عمرانی وزارت کشور.....
در این دیدار که با حضور شهردار تبریز، معاون امور عمرانی استانداری، معاون شهرسازی و معماری و معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز همراه بود، مهندس عزتی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تبریز گزارشی از وضعیت موجود بافت فرسوده و حاشیه نشین تبریز و اقدامات موثر شهرداری در سالیان اخیر ارائه دادند.

در پایان معاون محترم وزیر کشور دستورت مساعد جهت حل مشکل تداخل حریم شهر تبریز با تقسیمات سیاسی و نیز افزایش تعداد مناطق شهرداری را صادر نمودند. 

برچسب ها: معاون محترم وزیر کشور، شهردار تبریز، مهندس عزتی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تبریز، افزایش تعداد مناطق شهرداری، نقش ترسیم آسمان،  
[ چهارشنبه 22 بهمن 1393 ] [ 12:39 ب.ظ ] [ اسماعیل یاری ]
عضو شورای اسلامی شهر تبریز گفت: عدم افزایش تعرفه عوارض محلی سال 94 شهر تبریز اقدامی موثر برای افزایش رفاه شهروندان است که از طرف شورای اسلامی شهر تبریز انجام شد
.
به گزارش شهریار، دکتر  علی شیاری با اشاره به ابلاغ  سال گذشته اداره کل دارایی مبنی بر افزایش تعرفه  گفت: با توجه به افزایش تعرفه سال گذشته،  شورای اسلامی شهر تبریز با برگزاری جلسات فشرده و بررسی و تصویب عوارض محلی سال 94 ، تصمیم نهایی بر عدم افزایش تعرفه عوارض محلی سال آینده اتخاذ شده است.

برچسب ها: تعرفه عوارض محلی سال 94، نقش ترسیم آسمان، دکتر علی شیاری،  
[ چهارشنبه 22 بهمن 1393 ] [ 12:36 ب.ظ ] [ اسماعیل یاری ]

به گزارش شهریار، با حضور آقامحمدی معاون اداری و مالی شهرداری مرکز، حسنی مدیر کل حراست شهرداری تبریز، رییسی معاون هماهنگی امور مناطق و سایر مدیران و مسئولان شهرداری منطقه 9، از زحمات یعقوب انضاری تقدیر شده و حمیدشاهوردی به عنوان شهردار منطقه 9 معرفی شد.

آقامحمدی، معاون اداری و مالی شهرداری تبریز، در ابتدای جلسه با تقدیر از زحمات شهردار سابق منطقه 9 گفت: امروز شاهد تقویت زیر ساختهای مناسب در حوزه شهرداری منطقه 9 هستیم که این امر،  در سایه ی تلاش تمامی همکاران منطقه  9 اتفاق افتاده است.

ی شهرک خاوران را فرصتی برای مردم شهر تبریز و ارزشی  برای شهرداری کلانشهر تبریز دانست وگفت: این منطقه تا به امروز پیشرفت خوب و قابل قبولی داشته است که بعد از این نیز با مدیریت و تدبیر مهندس شاهوردی شاهد شکل گیری آینده شهرک مدرن خاوران  خواهیم بود .

آقامحمدی ادامه داد: با توجه به پیشینه ی درخشان مهندس  حمیدشاهوردی این انتظار دور از ذهن نیست چرا که ایشان در تمامی عرصه های خدمت گذاری توان بالای مدیریتی وعلم خود را ثابت کرده که باعث ارتقای کیفیت و کمیت حوزه کاری خود شده و قطعا این اتفاق در این منطقه نیز روی خواهد داد .

در ادامه، انصاری ضمن تشریح خلاصه ای از عملکرد خود در منطقه9  از تحقق115 درصدی بودجه در10 ماهه گذشته خبر داد و از پروژه های در حال اجرای شهرک و انجام زیر ساختهای آن از جمله کابل گذاری برق، لوله گذاری شبکه آب،کابل گذاری مخابرات و عقد قرار داد با شرکت گاز سخن به میان آورد. همچنین وی ضمن آرزوی موفقیت برای مهندس شاهوردی از تمامی همکاران شهرداری منطقه 9 صمیمانه تقدیر و تشکر کرد .
ادامه مطلب برچسب ها: معاون شهرسازی شهرداری منطقه 5، حمیدشاهوردی، شهردار منطقه9، شهرک خاوران، نقش ترسیم آسمان،  
[ شنبه 11 بهمن 1393 ] [ 07:57 ق.ظ ] [ اسماعیل یاری ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ


نشانی دفتر:تبریز خیابان امام نبش چهارراه منصور(بهشتی)-ساختمان اطلس- طبقه دوم- واحد 17
با شماره های تماس:
04133346740
04133359740
09143169832
09144129378
دفتر فنی مهندسی نقش ترسیم آسمان
(شماره ثبت 34525 و شناسه ملی 10200424136)
انجام کلیه خدمات مهندسی از قبیل:طراحی نظارت و اجرای ساختمان
های بتنی و فلزی,ترسیم نقشه اجرایی,طراحی داخلی و نما,
برآورد پروژه,تعمیرات اساسی ساختمان ,اخذ پروانه ساختمانی,
عدم خلافی و مجوزهای لازم از شهرداری,تفکیک طبقات,..ارائه مشاوره در امر ساخت وساز
لطفا با ارسال پیامک به سامانه ارتباطی شرکت به شماره 5000221030 ما را از نظرات خوبتون بی نصیب نذارید.
آدرس ایمیل شرکت : nagshtarsim@yahoo.com

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

Pichak go Up