تبلیغات
شرکت فنی مهندسی نقش ترسیم آسمان

شرکت فنی مهندسی نقش ترسیم آسمان
طراحی__نظارت__اجرا__مشارکت در ساخت 
نویسندگان

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی از توقف دریافت حق بیمه در زمان صدور پروانه ساختمانی موضوع قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی در شهرها و روستاهای کشور از ابتدای تیر امسال خبر داد...

به گزارش ایرنا، موسی الرضا ثروتی روز شنبه در نشستی خبری در بجنورد، گفت: توقف دریافت حق بیمه در زمان صدور پروانه ساختمانی توسط دستگاه مربوط در بند ۸۹ قانون بودجه سال ۹۲ دیده شده است.
وی افزود: با تایید این این مصوبه مجلس در شورای نگهبان و ابلاغ این قانون از یكم تیر سال جاری، كسی برای پرداخت حق بیمه در زمان صدور پروانه ساختمانی تكلیفی ندارد و دریافت حق بیمه از مردم غیرقانونی است.
ثروتی گفت: از هفته قبل از طریق مدیران كل شهری و روستایی قانون مزبور به شهرداری ها و دهیاری ها برای اجرا ابلاغ شده تا دیگر مردم را برای دریافت حق بیمه كارگران ساختمانی به سازمان تامین اجتماعی معرفی نكنند.
به گفته وی، تا قبل از تیرماه سال جاری بابت هر مترمربع صدور پروانه ساختمانی ۱۴۰ هزار ریال از طریق معرفی شهرداریها و دهیاریها به سازمان تامین اجتماعی حق بیمه دریافت می شد كه این امر مشكلاتی را برای مردم ایجاد كرده بود.
ثروتی افزود: سازمان امور مالیاتی مكلف است از محل ۹ هزار میلیارد ریال عوارض ارزش افزوده شهرداریها، بندهای ج و د و ماده ۳۸ قانون مالیات ارزش افزوده نزد شهرداریها و دهیاریها، ۴۰ درصد حق بیمه كارگران ساختمانی را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت كند.
وی گفت: در اجرای بند ۸۹ دیده شده كه كارفرما ۸۰۰ هزار نفر از كارگران ساختمانی را بیمه و گزارش عملكرد خود را در این خصوص هر سه ماه یك بار به كمیسیون های اجتماعی و برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ارسال كند.
عضو كمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی همچنین در خصوص تشكیل سازمان مدیریت و برنامه ریزی گفت: طرح تشكیل این سازمان با یك فوریت به امضای ۲۲۵ نماینده مجلس رسیده است.
وی افزود: اكنون طرح مزبور در اختیار كمیسیون بودجه مجلس قرار گرفته تا با تشكیل كارگروه ویژه، ساز و كار آن بررسی شود و هر دولتی كه روی كار آمد حق نداشته باشد آن را تغییر دهد.
وی از مزایای تشكیل سازمان مدیریت و برنامه ریزی را كنترل شاخص ها و تشدید نظارت بر اجرای موارد قانونی برشمرد و گفت: اگر سازمان خوب برنامه ریزی داشته باشد می تواند شاخص ها را بررسی كرده و نابرابری بین استان های مختلف را برطرف كند.
ثروتی با انتقاد از حذف سازمان مدیریت و برنامه ریزی در دولت نهم در سال ۸۶ گفت: حذف سازمان های استانی و قرار گرفتن اختیارات آن زیر نظر استانداران باعث شد تا بسیاری از موارد قانونی اجرا نشود


برچسب ها: دریافت حق بیمه در زمان صدور پروانه ساختمانی،  
[ یکشنبه 9 تیر 1392 ] [ 07:37 ب.ظ ] [ اسماعیل یاری ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ


نشانی دفتر:تبریز خیابان امام نبش چهارراه منصور(بهشتی)-ساختمان اطلس- طبقه دوم- واحد 17
با شماره های تماس:
04133346740
04133359740
09143169832
09144129378
دفتر فنی مهندسی نقش ترسیم آسمان
(شماره ثبت 34525 و شناسه ملی 10200424136)
انجام کلیه خدمات مهندسی از قبیل:طراحی نظارت و اجرای ساختمان
های بتنی و فلزی,ترسیم نقشه اجرایی,طراحی داخلی و نما,
برآورد پروژه,تعمیرات اساسی ساختمان ,اخذ پروانه ساختمانی,
عدم خلافی و مجوزهای لازم از شهرداری,تفکیک طبقات,..ارائه مشاوره در امر ساخت وساز
لطفا با ارسال پیامک به سامانه ارتباطی شرکت به شماره 5000221030 ما را از نظرات خوبتون بی نصیب نذارید.
آدرس ایمیل شرکت : nagshtarsim@yahoo.com

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

Pichak go Up